O nás

Merino ako materiál sme objavili pred mnohými rokmi vďaka našej spoločnej rodinnej záľube, turistike. V tom čase ešte nebola na trhu dostatočná ponuka merino odevov, no predsa len sa nejaké prvé kúsky v obchodoch začali objavovať. V obchode, v ktorom sme naše prvé tričko kupovali, nás milá pani predavačka informovala o jeho výhodách, údržbe a starostlivosti oň. Samozrejme nezabudla pripomenúť, že merino odevy nemusíme prať po každej túre alebo športovej aktivite, napríklad úplne postačí tričko prevetrať a ešte niekoľko krát obliecť až ho bude potrebné vyprať. Na to naša dcéra ako hygienicky „štandardný“ človek poznamenala: „no to určite, to ako že si mám obliecť tričko, ktoré je spotené, aj druhý deň?“ Vtedy sme to nechali tak, možno sme na to aj pozabudli a možno sme si mysleli, že keď už to nie je až také lacné tričko, tak ho treba aspoň trošku pošetriť.
Po pár turistických výletoch s merino tričkom sme dali pani predavačke za pravdu. Väčšinou ho ani po výdatnej turistike nebolo potrebné hneď prať, príjemne sa dalo nosiť aj počas ďalších aktivít. Samozrejme sa to nedá brať úplne všeobecne, všetko závisí od intezity aktivity, ktorej sa venujete.
Dlhodobá skúsenosť s merinom nás však presviedča, že je to krásne nadýchaný materiál, ktorí pri väčšine užívateľov nikdy nezapácha.
Od čias našich prvých skúseností s merinom sa stal práve tento materiál a odevy z neho skutočne vďačným darčekom pre celú našu rodinu.

Súčasťou našich bohatých skúseností s merino materiálom je aj naša profesionálna činnosť. V našej dielni sme začali používať merino už dávnejšie pri výrobe látkových plienok pre detičky. Ako súčasť plienok sme vytvorili vrchné nohavičky, ktoré sa stali výborným doplnkom neprepúšťajúcim tekutinu. Zároveň tento skvelý doplnok umožnil ľahkú starostlivosť a pranie.

V súčasnosti je našim ďalším cieľom vytvoriť kolekciu merino oblečenia pre všetky vekové kategórie od najmenších až po dospelých zákazníkov. Na začiatok sme pripravili viacero modelov detských tričiek a roláčikov, ktoré prinášajú skvelý komfort pri nosení a úžasnú hebkosť kvalitného a jemného merina. Sú to zatiaľ hlavne modeli určené pre kojencov a malé detičky.

Postupne navrhujeme a pripravujeme kolekcie nových merino produktov aj pre dospelých. Dámske i pánske funkčné odevy na akékoľvek športové aktivity, alebo bežné nosenie.

Veríme, že Vás naša ponuka skvelého funkčného oblečenia osloví a prinesie do Vášho šatníka úžasné vlastnosti, ktoré oceníte každý deň počas nosenia.

Budeme Vám vďační za každý ohlas na našu prácu a produkty, ktoré ponúkame v našom e-shope BEROXY.SK.

lomnicke_Sedlo